Wie levert de warmte en wat betaal ik daarvoor?
De Warmtewet beschermt consumenten. Zo zijn er afspraken over de tarieven – deze mogen niet te hoog zijn – en moet duidelijk zijn wat je betaalt en waarvoor. Er komt waarschijnlijk in 2026 een nieuwe versie van de Warmtewet (Wet Collectieve Warmte) die dit nog beter zou moeten regelen. Die zorgt er ook voor dat warmteleveranciers eerlijk en transparant werken.
Bij een warmtenet heb je geen keuze uit warmteleveranciers zoals dat bij gas het geval is. Elk warmtenet heeft slechts één leverancier. Steeds meer gemeenten overwegen om zelf (deels) eigenaar te worden van een warmtebedrijf om de realisatie en continuïteit te waarborgen. Ook zijn er bewonersinitiatieven die het warmtenet in eigen beheer hebben zoals ThermoBello in Culemborg.
Overigens is overstappen op een warmtenet volgens Milieu Centraal meestal voordeliger dan individueel overstappen op een warmtepomp. Dit is per situatie verschillend, afhankelijk van tarieven voor warmte, aanschafkosten warmtepomp, kosten warmtenet, subsidies, eventuele investeringen in isolatie en/of warmteafgifte.
Nog op zoek naar antwoorden?
Staat je vraag er niet tussen? Het energieloket helpt je graag verder. Je kunt ons bellen, e-mailen of binnenlopen tijdens ons inloopspreekuur.
Neem contact op